Kërpudha helmuese, si ti dallojmë - Dielli.al
Bar Restorant Piceri AML Leonard

JETO ME LAJMIN !

ADRESA: Pranë "Misto Mame" në kompleksin AML-Leonard
Mob: 069 60 43 503 Email: info@dielli.al

Kryesore

Kërpudha helmuese, si ti dallojmë
KËSHILLA – Të paktën 21 persona janë helmuar dhe një fëmijë humbi jetën për shkak të konsumimit të kërpudhave helmuese në rrethin e Matit. Po si ti dallojmë ato: Që të shmangim ngjarje të rënda, pse jo edhe fatkeqësi, po japim disa informacione dhe disa foto të kërpudhave të rrezikshme:

Kërpudha që mund të konsumojmë, kanë ngjyrë në të bardhë, me një kafe fare të lehtë, herë-herë të padukshme në kupole. Nëse e kthejmë pas, ngjyra e saj është e kuqrremtë, ndërsa, kur ka mbi një ditë që ka mbirë, nga brenda ka pothuajse ngjyrën e mishit. Duhet të dimë gjithashtu se rreth apo tek kërpudhat helmuese vërtiten dhe gjallojnë miza e krimba, ndërsa tek kërpudha e ngrënshme nuk ka të tilla. Javët e fundit janë shënuar disa ngjarje të rënda në rrethin e Matit.

Më poshtë, po postojmë për lexuesit e Dielli.al disa foto me kërpudha për të cilat janë klasifikuar në grupin e kërpudhave helmuese. Për informacionet dhe fotot falenderojmë Erget Cenollin.
Shtuar më datë 12-10-13 12:54 / Dielli.al


3,397  Shikime Gjithsej 8  Shikime Sot

 

Ky lajm ka gjithsej 1 komente

  • redon
    24-11-2013 9:09pm
    kete nuk duhet perdore ushqjes jane prek helmes ata vrasin ne vend tim 1200 mije njerze.

Lini nje Koment

Emaili juaj nuk do publikohet. DIELLI.AL iu kërkon gjithë lexuesve të tij, që mundësisht të mos përdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerëzor nëpër komente. Në vend të tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund të jenë shumë më të fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit për pjesëmarrjen tuaj, mjaft të vlefshme në punën tonë! Na kontaktoni direkt ne info@dielli.al
Faleminderit
Fusha te detyruara shenohen me *

Mund te perdorni stile HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Lajme te tjera SOT

dielli.al mobile

JETO me SHËNDET

Jeto me Shëndet nga DIELLI.AL

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

GOLDBET.AL
Ankand ne Dielli.Al
dielli.al  pershendet nismen SI JE
dielli.al i bashkohet nismes Jo Duhanit

Fut adresen email:

dielli.al toolbar
horoskopi dielli.al
dielli lojra